آجر سنتی و آجر قزاقی

بلند ترین برج آجری جهان

بلندترین برج آجری جهان ، برج گنبد قابوس است. این برج با پی خود 72 متر ارتفاع دارد . مهمترین نکته راجب این برج این است ،که تمام آجری می باشد و قدمت آن به بیش از 1000 سال می رسد.این گنبد بدون پی خود 52 متر ارتفاع دارد.

مکان این برج با شکوه سمت شرق کوه های البرز و واقع در استان گلستان است، این برج نمایانگر شکوه معماری اسلامی است، و همچنین نشان دهنده مقاومت بالای آجر در برابر سرما  و گرماست ، چرا که با گذشت 1000 سال پابرجاست.

 

آجر سنتی و آجر قزاقی
برج آجری
آجر سنتی و آجر قزاقی
برج آجری

 

این بنای تاریخی در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است، سبک معماری این بنا به شیوه رازی است. همچنین از ویژگی های این بنا میتوان به استفاده از مصالح بومی محیط اشاره کرد ، که مصالح مورد نیاز این بنا از خشت و آجری است که از خاک همان منطقه و از مصالح بومی آن منطقه میباشد.

 

برج آجری, آجر سنتی و آجر قزاقی
برج آجری

شرکت آبا این اطمینان را به مشتریان عزیز خود میدهد که بهترین کیفیت مواد اولیه و خاک را جهت تهیه آجر های خود استفاده می کند، تا بتواند نهایت رضایتمندی مشتریان خود را بدست اورد و کیفیت تولید آجر های سنتی و قزاقی را روز به روز بالا تر ببرد.

 

»»مزایای آجر:

ظاهری زیبا و یادآور فرهنگ و معماری ایرانی-اسلامی,مقاومت خوب در برابر سرما و گرما,عایق نسبی صوت,مقاومت در برابر ضربه و شکست,مقاومت در برابر یخ زدگی و پدیده ی شکست بلوری,ارزان و کار آمد,مقاومت در برابر آتش و حرارت,سبک بودن نسبت به سنگ نما,سرعت اجرا بالا (نصب) و قابلیت نصب به صورت خشک (بدون ملات)

 

 

 

نظرات برای این پست بسته شده است.